Dante Pokla ma
Terjedelem:
216 oldal
Kötészet:
keménytáblás borító, cérnafűzött kötés
Kiadó:
MMA Kiadó
Kiadás éve:
ISBN 9786156192974
8200 Ft
6150 Ft-25%
Sturcz János

Dante Pokla ma

Mindannyiunk fejében él egy kép a Pokolról. Kit ezért, kit azért, de mindenkit foglalkoztat a túlvilág lehetősége, az örökké tartó üdvösség vagy kárhozat e világon még felfoghatatlan határtalansága. Dante a maga korában úgy ragadta meg a Pokol lényegét, mint egy megfellebbezhetetlen külső hatalom igazságtételét a gonoszok felett. A sokszor és sokféleképpen ábrázolt dantei borzalmak idővel egyre inkább „az ember mint pokol” felfogásához közeledtek, és a kárhozatot mint az önnön rettenetével szembesülő bűnös önmagába záródását, lényének végső testi, lelki és pszichés eltorzulását láttatták.

Sturcz János tanulmánya lebilincselő szellem- és kultúrtörténeti barangolásra invitálja az olvasót, ahol Baksai József, Gaál József és Szurcsik József festményein keresztül újra bejárhatjuk Dante ma is létező, ma is népes poklát. Hogy aztán – mintegy Beatrice nyomába eredve – Lovas Ilona fényt sugárzó alkotásai lepergessék rólunk a sötétség cseppjeit, és újra égre emeljék tekintetünket.

A több mint száz festményt bemutató, impozáns album igazi csemege mind Dante, mind a kortárs képzőművészet, mind a vallásfilozófia elkötelezett rajongóinak!

 

 

Interjú:
Infostart:
Rozgonyi Ádám kérdezi Fejérvári Gergelyt, az MMA Kiadó szerkesztőségvezetőjét

Magyar Katolikus Rádió: Nagy György András beszélget Sturcz Jánossal a kötet szerzőjével.

Magyar hang recenzió.jpg
Tóth Menyhért

Tóth Menyhért

5600 Ft
4200 Ft
Barokk freskófestészet Magyarországon III.

Barokk freskófestészet Magyarországon III.

15800 Ft
11850 Ft
Macska - egér játékok

Macska - egér játékok

4200 Ft
3150 Ft
Doveri átkelés, Magyar néző, Fegyveres Európa

Doveri átkelés, Magyar néző, Fegyveres Európa

4200 Ft
3150 Ft
Ábel

Ábel

5800 Ft
4350 Ft
Új rajziskola

Új rajziskola

6800 Ft
5100 Ft